Цифров биологичен микроскоп Levenhuk D70L артикул 72231

Артикул: 72231
Не е наличен
714 лв
Цифров микроскоп с голям цветен дисплей и възможност за свързване с компютър Цифров биологичен микроскоп Levenhuk D70L предлага изключителна разделителна способност на изображението, особено в краищата, гарантирана от надеждните работни характеристики на хардуера. Базовата конфигурация предоставя широки възможности за обработка на изображения.

Описание

Цифров биологичен микроскоп Levenhuk D70L
Цифров микроскоп с голям цветен дисплей и възможност за свързване с компютър

Цифров биологичен микроскоп Levenhuk D70L предлага изключителна разделителна способност на изображението, особено в краищата, гарантирана от надеждните работни характеристики на хардуера. Базовата конфигурация предоставя широки възможности за обработка на изображения.

Levenhuk D70L се използва за наблюдения на прозрачни и непрозрачни обекти в предавана светлина, с използване на метода на светлото поле, за употреба в биологията и за учебни демонстрации.

Микроскопът включва:

  • Стойка с фокусиращо рамо
  • Основа с вградено осветление
  • Скоба с предметна маса
  • Револверна глава с обективи
  • Течнокристален дисплей, слот за карта памет
  • Дискова диафрагма с 5 цветни филтъра
  • Осветяваща леща горна/долна

Съвместими операционни системи: Windows 7/8.

Модули на Levenhuk D70L:

Фокусиращо рамо
Фокусиращото рамо, разположено върху стойката, дава възможност за вертикално преместване на предметната маса. Дръжките са подредени от двете страни на стойката. Общата стойност на фокусното разстояние е най-малко 10 mm.

Предметна маса
Предметната маса е закрепена върху скоба фиксирана към блока на фокусиращото рамо. Държачът за образци се намира върху повърхността на предметната маса, а дисковата диафрагма е закрепена към долната част на предметната маса. Застопоряващ винт ограничава движението на скобата на предметната маса, което не допуска обективът да опре в образеца.

Револверна глава
Револверната глава държи обективите; за да превключите на даден обектив, въртете пръстена, докато той достигне фиксирано положение.

Глава
3,6" течнокристален дисплей.

Техническо обслужване на микроскопа

  • Микроскопът трябва да се поддържа чист и да се пази от повреди. Когато не го използвате, покривайте микроскопа с включения специален калъф.
  • За да поддържате микроскопа в добро състояние, забърсвайте редовно праха от него, след това го почиствайте с мека кърпа, навлажнена с технически вазелин, който не съдържа киселина. След това го забърсвайте със суха, мека и чиста тъкан.
  • Металните части трябва да се поддържат чисти. Трябва да се обръща специално внимание на поддържането на чистотата на оптиката (особено на обективите и окулярите).
  • Не пипайте оптичните повърхности с пръсти.

Ако лещата на обективът се замърси с прах дълбоко в корпуса, внимателно избършете лещата с чист памучен тампон, леко навлажнен със спрей за почистване на Levenhuk или спиртна смес. Ако забележите прах вътре в обектива или наслояване по лещите, обективът трябва да се даде за ремонт.

  • Никога не се опитвайте да разглобявате обективи и окуляри. Ако направите това, ще се лишите от доживотната гаранция.

Комплектът включва:

  • Микроскоп
  • Обективи: 4x, 10x, 40x
  • Окуляр: WF10x
  • Адаптер за окуляр
  • Прибиращ се течнокристален дисплей със слот за карта памет
  • 2GB microSD карта памет
  • USB кабел
  • Движеща се координатна предметна маса със щипки
  • Дискова диафрагма с 5 цветни филтъра
  • Вградени горен и долен светодиоден осветителен модул
  • Променливотоков адаптер*
  • Ръководство „Атрактивен микроскоп. Проучване на микрокосмоса“
  • Пинсети
  • Капкомер
  • Ферма за морски скариди
  • Микротом (инструмент за подготвяне на фини разрези за наблюдение; позволява получаване на разрези на образци с дебелина по-малка от милиметър)
  • Флакон с дрожди
  • Флакон със смола за изготвяне на образци
  • Флакон с морска сол
  • Флакон с морски скариди (морски организъм, използван като източник на храна за рибите)
  • 5 готови за използване образеца и 5 празни предметни стъкла
  • Покривало против прах
  • Пластмасова кутия
  • Ръководство за потребителя и доживотна гаранция

* Внимание: Моля, вижте в таблицата с техническите спецификации правилното мрежово напрежение и никога не се опитвайте да включите устройство за 110 V в захранващо гнездо за 220 V изход и обратно, без да използвате преобразувател. Не забравяйте, че мрежовото напрежение в САЩ и Канада е 110 V и 220–240 V в повечето европейски страни.

Характеристики

ПроизводителLevenhuk
Микроскоп типЦифров биологичен микроскоп
Материал на оптикатаСтъкло
Глава3,6" LCD дисплей
Револверна глава3 обектива
Увеличение (x)40 — 400
Обективи4x, 10x, 40x
ОкуляриWF10x
ОсветлениеСветодиодно
Регулиране на яркосттаДа
Цвят:Сив
Захранване2 бр. батерии AA (не са включени), адаптер: 220V, 50/60 Hz, 0,1 А
Видео записДа
Ефективни пиксели, MP2 Mpx
УпотребаПродукт за обща употреба, Подходящ за деца над 3-годишна възраст.
Размери (WxDxH)mm40×26×17 cm
ГаранцияОграничена доживотна гаранция на производителя

Мнения на клиенти Facebook

Нагоре